piątek, 16 października 2015

Podsumowanie miesiąca #Wrzesień
A za nami już wrzesień. Nie wiem jak wam, ale ten miesiąc upłynął mi niezwykle szybko. <Zważywszy na to, że piszę tego posta w połowie PAŹDZIERNIKA> Nie narzekam, im szybciej będą święta tym lepiej. Ale do grudnia jeszcze nam trochę zostało, a przed nami październik- HALLOWEEN i kilka dni wolnego, za czym idzie więcej czasu na czytanie! A skoro mowa o czytaniu. Wrzesień wypadł naprawdę dobrze, co prawda nie jest to jakaś porażająca liczba, ale udało mi się znaleźć kilka perełek, z których jestem niezmiernie dumna. Zaczynajmy!

#1

Okładka książki Oddam ci słońce

tytuł: "Oddam Ci słońce"
autor: Jandy Nelson
wydawnictwo: Moondrive

Przyznam się bez bicia, że była to bez wątpienia najlepsza książka miesiąca. Bardzo się cieszę, że ją przeczytałam i już niedługo podzielę się z wami moją opinią. Jak na razie będziecie musieli zadowolić się opisem z tyłu książki <tyłu to dużo powiedziane, książka wygląda jakby miała dwie okładki, ale i tak wygląda cudnie ^^> 

JUDE
Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd.
Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść.
Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...

NOAH
Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.
Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być. 
Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni…
<lubimyczytać.pl>#2


Okładka książki Harry Potter i Książę Półkrwi

Okładka książki Harry Potter i Insygnia Śmierci

tytuł: Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Insygnia Śmierci
autor: J.K. Rowling
wydawnictwo: Media Rodzina

Harry to Harry, co ja mogę więcej powiedzieć? ;]

Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje tajemny zamach na swego przeciwnika, a narzędziem w jego ręku staje się jeden z uczniów. Czy jego plan się powiedzie? Tom szósty przygód Harry’ego Pottera przynosi cenne informacje o matce Voldemorta, jego dzieciństwie oraz początkach kariery młodego Toma Riddle’a, które rzucą nowe światło na sylwetkę głównego antagonisty Pottera.
Na czym polega sekret nadprzyrodzonej mocy Czarnego Pana? Kto będzie nowym nauczycielem obrony przed czarną magią? Jaki jest cel tajemniczych i niebezpiecznych wypraw Dumbledore’a? Kto będzie wybranką serca Harry’ego? I wreszcie, kto jest tytułowym Księciem Półkrwi i jaką misję ma on do spełnienia?Po śmierci Dumbledore'a Zakon Feniksa wzmaga swoją działalność, próbując przeciwstawić się coraz potężniejszym siłom śmierciożerców. Harry wraz z przyjaciółmi opuszcza Hogwart, by odnaleźć sposób na pokonanie Voldemorta. Wyprawa ta pełna niepewności i zwątpienia najeżona jest niebezpieczeństwami, a co gorsza nikt nie wie, czy zakończy się sukcesem i czy wszyscy dotrwają do jej końca.

Dlaczego Dumbledore nie pozostawił Harry`emu czytelnych wskazówek? Czy przeszłość nieżyjącego dyrektora kryje jakieś niezwykłe tajemnice? Jaką rolę odegra Snape przy boku Voldemorta? Czy Harry`emu uda się dotrzeć do najważniejszych miejsc i faktów dotyczących jego rodziny?

Siódmy tom przygód Harry`ego Pottera jest już ostatnią częścią cyklu i - jak spodziewają się czytelnicy - przynosi odpowiedzi na wszystkie istotne dla potteromaniaków pytania.
<lubimyczytać.pl>

A tu macie jeszcze nowe brytyjskie okładki serii J.K. Rowling. CZYŻ ONE NIE  SĄ PIĘKNE?

#3

Okładka książki Dziewczyna ognia i cierni

tytuł: Dziewczyna ognia i cierni
autor: Rae Carson
wydawnictwo: Albatros

Recenzja już niedługo na blogu!!

Raz na cztery pokolenia jedna osoba zostaje wybrana. Otrzymuje Boski Kamień, a wraz z nim- wielkie zadanie. Sama musi jednak odkryć jakie. I udowodnić, że jest godna boskiego daru.

Elisa została wybrana.

Nie wie dlaczego. Jest tą gorszą z dwóch księżniczek.
Tą, która nigdy nie dokonała niczego godnego uwagi.
I nie wyobraża sobie, że w ogóle by mogła.

W dniu swoich szesnastych urodzin zostaje oddana za żonę obcemu mężczyźnie. Wyjeżdża z rodzinnego kraju i nagle wychodzi na jaw, że ma wielu wrogów, którzy wiedzą o niej wszystko.

Ona  nie wie nic.

Musi znaleźć w sobie siłę, aby spełnić proroctwa o wielkości.
Jeśli jej się nie uda- zginie młodo.
Jak większość wybrańców.

À propos dzisiaj wychodzi druga część Trylogii ognia i cierni "Płonąca korona"!!

#4 

Okładka książki Angelfall. Penryn i kres dni

tytuł: Angelfall. Penryn i kres dni
autor: Susan Ee
cykl: Opowieść Penryn o końcu świata Tom III
wydawnictwo: Filia

Spektakularny finał bestsellerowej trylogii Susan Ee. Po brawurowej ucieczce z gniazda aniołów Penryn i Raffe muszą się ukrywać. Oboje za wszelką cenę chcą znaleźć lekarza, który potrafiłby odwrócić wynaturzone efekty operacji przeprowadzonych przez anioły na Raffem i siostrze Penryn. Ledwie zaczynają szukać wyjścia z sytuacji, Penryn odkrywa zaskakujący sekret z przeszłości Raffego, budząc jednocześnie mroczne, zagrażające wszystkim bohaterom siły.
Anioły sprowadzają do świata ludzi apokaliptyczne bestie. Obie strony szykują się do wojny, zawierając nietypowe sojusze i modyfikując strategie. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Raffe i Penryn zostają zmuszeni do opowiedzenia się po którejś ze stron. Stają przed wyborem: dołączyć do przedstawicieli swoich gatunków albo trzymać się razem.
<lubimyczytać.pl>

#5

Okładka książki Uwięziona w bursztynie

tytuł: Uwięziona w bursztynie
autor: Diana Gabaldon
cykl: Obca Tom II

Jest rok 1968. Claire Randall powraca wraz z dorosłą córką Brianną do Szkocji. Tu pragnie wyznać prawdę równie zaskakującą, jak wydarzenia, które ją zrodziły: prawdę o starodawnym kręgu kamiennym... o miłości przekraczającej granice czasu... o szkockim wojowniku Jamesie Fraserze...

Ale jest też rok 1745. Claire udaje się do Paryża, aby zapobiec skazanemu na klęskę powstaniu w Szkocji pod wodzą księcia Karola Stuarta. Chce ocalić córkę i mężczyznę, którego kocha...
<lubimyczytac.pl>

#6

tytuł: Lola i chłopak z sąsiedztwa
autor: Stephanie Perkins

Na recenzję zapraszam tu KLIK . 

Czy chłopak z jej przeszłości może być miłością jej przyszłości?

Siedemnastoletnia Lola ma artystyczną pasję: projektuje kostiumy filmowe i teatralne. Na razie, zanim zacznie karierę w Hollywood, szyje je dla siebie samej – im bardziej szalona kreacja, tym lepiej. Codziennie wygląda inaczej: inny styl, peruka, makijaż. Jej stroje są zwariowane (jej chłopak rockman też), ale jej życie jest poukładane. Do chwili, gdy do domu obok znów nie wprowadzają się dawni sąsiedzi. Lola powinna trzymać się od nich z daleka. Zwłaszcza od Cricketa. Szczególnie po tym, jak ją kiedyś zranił. Ale okazuje się, że życie może być jeszcze bardziej fantazyjne niż jej kreacje…
<lubimyczytać.pl>


***

TO TYLE. Mam nadzieję, że się post Wam się podobał. Dajcie znać w komentarzach i napiszcie jakie Wy książki przeczytaliście w zeszłym miesiącu!


0 komentarze:

Prześlij komentarz