wtorek, 20 października 2015

BOOK HAUL #PaździernikWitam, witam. Na wstępie zaznaczę, że zakup tych książek był nie planowany, zresztą tak jak zawsze. ;) Ale jak tu się oprzeć wejściu do księgarni?! Gdy słyszysz jak książki Cię wołają nawet przez szybę wystawy? Jak ktoś zna jakiś sposób, to bardzo bym prosiła o uchylenie rąbka tajemnicy. Miałam oszczędzać. Dobra, wróćmy do tych moich kochanych samolubów. :]


#1
tytuł: Tylko martwi nie kłamią
autor: Katarzyna Bonda
cykl: Hubert Meyer Tom II
wydawnictwo: Muza

Profiler policyjny musi rozwikłać zagadkę śmierci śmieciowego barona, którego ciało znaleziono w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują na biznesowe porachunki, ale Hubert Meyer czuje, że sprawa może mieć związek z morderstwem sprzed 17 lat.
<lubimyczytać.pl>

#2
tytuł: Byliśmy łgarzami
autor: E. Lockhart
wydawnictwo: YA!

Byliśmy łgarzami to współczesna, wyrafinowana i trzymająca w napięciu powieść, która przebojem wdarła się na listy bestsellerów „New York Timesa”.
Polecana przez Johna Greena, autora bestsellera Gwiazd naszych wina.
Szacowna i bogata rodzina spędza wakacje na prywatnej wyspie. Dwóch braci i ich piękna siostra zaprzyjaźniają się z charyzmatycznym rówieśnikiem o politycznych ambicjach. Łącząca ich relacja niebawem zmieni się w destrukcyjną więź. Wypadek. Tajemnica. Kłamstwo. Wielka miłość. Prawda.
<lubimyczytać.pl>

Recenzja już na blogu KLIK!

#3
tytuł: Klejnot
autor: Amy Ewing
cykl: The Lone City Tom I
wydawnictwo: Jaguar

Klejnot (ang. Jewel) oznacza bogactwo. Klejnot oznacza piękno. Klejnot oznacza arystokrację. Ale dla dziewcząt, takich jak Violet, oznacza niewolę. Violet, która urodziła się i wychowywała na Bagnie, została wyszkolona na surogatkę dla arystokracji, ponieważ w Klejnocie jedyną rzeczą ważniejszą od bogactwa jest potomstwo.

Kupiona na aukcji surogatek przez Księżną Jeziora i przywitana uderzeniem w twarz, Violet (znana teraz jedynie jako nr 197) szybko poznaje brutalną prawdę, kryjącą się za błyszczącą fasadą Klejnotu: okrucieństwo, dwulicowość i skrywana przemoc, które stały się stylem życia arystokracji. Violet musi zaakceptować brutalną rzeczywistość… i starać się pozostać przy życiu.
<lubimyczytać.pl> 

#4
tytuł: Osobliwy dom pani Peregine
autor: Ransom Riggs
cykl: Pani Peregine Tom I
wydawnictwo: Media Rodzina

Życie Jacoba nie zapowiadało się ekscytująco. Pogodził się z myślą, że nigdy nie zostanie odkrywcą i nigdy nie będzie miał wielu przyjaciół. Ważne miejsce w jego życiu zajmował dziadek. To on najbardziej mu imponował i to on opowiadał mu najlepsze historie na dobranoc o pogodnym sierocińcu na walijskiej wysepce, ukrytym przed złem, wojną i potworami… Aż pewnego dnia dziadek Portman umarł w niejasnych okolicznościach. I wtedy wszystko się zaczęło…

Jacob wyrusza na odciętą od świata wyspę, by zgłębić jej tajemnice. Czy zmierzy się z potworami ze swoich snów? Czy osobliwe dzieci ze starych fotografii naprawdę istniały? Co jest bajką, a co prawdą? Co jest faktem, a co urojeniem? 

"Osobliwy dom pani Peregrine" to trzymający w napięciu thriller nie tylko dla młodzieży. Rdzeń książki stanowią niezwykłe, dziwne fotografie, od których trudno oderwać wzrok, choć sprawiają, że ciarki chodzą po plecach i zasnąć jakoś trudniej. Całości dopełniają niesamowite zwroty akcji, klimat grozy i postacie… cokolwiek osobliwe. 
Może ta książka jest dziwaczna, może jest ekscentryczna, ale uważaj! — pochłonie Cię bez reszty.

Powieść przez 56 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów New York Timesa.

Prawa do ekranizacji zostały sprzedane wytwórni 20th Century Fox, a reżyserem filmu ma być Tim Burton, znany m.in. z reżyserii filmów: "Batman", "Alicja w Krainie Czarów" czy "Charlie i fabryka czekolady".
 <lubimyczytać.pl>

Jak pewnie zauważyliście to zmieniłam trochę wygląd bloga, ale wydaje mi się, że teraz jest dużo lepiej. Dajcie znać w komentarzach czy którąś z powyższych pozycji czytaliście i co o niej sądzicie!

0 komentarze:

Prześlij komentarz