piątek, 25 września 2015

CO NOWEGO? - Październik

Witam, tu Xuxa i zapraszam na serię, w której przejrzymy nowości na nadchodzący miesiąc.
Tego typu posty będę wrzucać zawsze w ostatni piątek miesiąc i będzie zawierał kilka najbardziej wyczekiwanych pozycji. Zapraszam!

tytuł: "Miecz lata" 
autor: Rick Riordan
cykl: Magnus Chase i bogowie Asgardu
wydawnictwo: Galeria Książki
data premiery: 21.10
opis: 

Magnus Chase zawsze sprawiał kłopoty. Od tajemniczej śmierci matki mieszkał samotnie na ulicach Bostonu, przeżywając dzięki sprytowi, który pozwalał mu być zawsze o krok przed policją i kuratorami. Pewnego dnia odnalazł go wuj – chłopak nigdy wcześniej go nie widział, ale matka mówiła, że jest niebezpieczny. Wuj wyjawił mu niezwykły sekret: Magnus jest synem nordyckiego boga. Mity wikingów są prawdą. Bogowie Asgardu szykują się na wojnę. Trolle, olbrzymi i jeszcze gorsze potwory budzą się na dzień ostateczny.
Aby zapobiec Ragnarokowi, Magnus musi przeszukać Dziewięć Światów i znaleźć broń zaginioną od tysięcy lat. Kiedy atak ognistych olbrzymów zmusza go do wyboru między własnym bezpieczeństwem a życiem setek niewinnych ludzi, Magnus podejmuje śmiertelnie niebezpieczną decyzję. Czasami jedynym sposobem na rozpoczęcie nowego życia jest śmierć…
<Lubimyczytać.pl>

Okładka książki The Secret Fire

tytuł: "Tajemny ogień"
autor: C.J Daugherty i Carina Rozenfeld
cykl: Tajemny ogień (tom I)
wydawnictwo: Moondrive, Otwarte
data premiery: 19.10
opis:

Dzielą ich setki kilometrów, łączy przeznaczenie.

Taylor Montclair (Anglia) 

Pewnego dnia wybuch złości Taylor powoduje, że przedmioty wokół niej zmieniają swoje 

położenie, a silne emocje zakłócają przepływ elektryczności. Dziewczyna poznaje szokującą 

prawdę o swoim pochodzeniu. Dowiaduje się, że drzemie w niej tajemny ogień. 

Sacha Winters (Francja) 

Setki lat temu na stosie spłonęła alchemiczka, która rzuciła klątwę na trzynaście pokoleń 

pierworodnych synów z rodu jej zabójców. Sacha jest trzynasty – za osiem tygodni ma 

umrzeć. Na świecie jest tylko jedna osoba, która może mu pomóc. 

Czy Taylor i Sacha zdążą się odnaleźć, nim on zginie, a świat pochłonie ogień?

Pradawna moc i śmiertelna klątwa, szaleńczy wyścig z czasem i walka z przeznaczeniem
<Lubimyczytać.pl>

                                           

tytuł: "Opposition"
autor: Jennifer L. Armentrout
cykl: Lux (tom V)
wydawnictwo: Filia
data premiery: 28.10
opis:

V i ostatni tom bestsellerowej serii Lux
Katy wie, że świat zmienił się w noc, gdy przybyli Luksjanie. Nie wierzy, że Daemon nie zrobił nic, kiedy jego rasa groziła usunięciem ludzkości i hybryd z powierzchni Ziemi. Jednak granice między dobrem a złem rozmyły się.
Daemon zrobi wszystko, by uratować tych, których kocha, nawet jeśli ma to oznaczać zdradę. Wkrótce odróżnienie wroga od przyjaciela stanie się niemożliwe, a świat zacznie się walić dookoła nich. Cena za uratowanie przyjaciół i ludzkości może okazać się bardzo wysoka. 
<Lubimyczytać.pl>


tytuł: "Wszystkie jasne miejsca"
autor: Niven Jennifer
cykl: -
wydawnictwo: Bukowy Las
data premiery: 21.10
opis:

Odważna opowieść o miłości, przeżywaniu życia i dwojgu młodych ludzi, którzy znajdują siebie nawzajem, gdy stoją na skraju przepaści.
Theodore jest zafascynowany śmiercią. Codziennie rozmyśla nad sposobami, w jakie mógłby pozbawić się życia, a jednocześnie nieustannie szuka – znajdując – czegoś, co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie. Violet żyje przyszłością i odlicza dni do zakończenia szkoły. Marzy o ucieczce od małego miasteczka w Indianie i niemijającej rozpaczy po śmierci siostry.
Kiedy Finch i Violet spotykają się na szczycie szkolnej wieży – sześć pięter nad ziemią – nie do końca wiadomo, kto komu ratuje życie. A gdy ta zaskakująca para zaczyna pracować razem nad projektem geograficznym, by odkryć „cuda” Indiany, ruszają – jak to określa Finch – tam, gdzie poprowadzi ich droga: w miejsca maleńkie, dziwaczne, piękne, brzydkie i zaskakujące. Zupełnie jak życie.
Wkrótce tylko przy Violet Finch może być sobą – śmiałym, zabawnym chłopakiem, który, jak się okazuje, wcale nie jest takim wariatem, za jakiego go uważają. I tylko przy Finchu Violet zapomina o odliczaniu dni, a zaczyna je przeżywać. Jednak w miarę jak świat Violet się rozrasta, świat Fincha zaczyna się gwałtownie kurczyć.
<Lubimyczytać.pl>


Wyszło 4.  Już nie mogę się doczekać kiedy dostanę w swoje łapki "Opposition" i "Miecz lata" i...dobra nie mogę się doczekać wszystkich tych książek.
 A ty na jaką polujesz? :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz